Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичка

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичка

Бујната виткана коса веќе неколку сезони е апсолутен хит кај жените.

Оваа женствена романтична фризура е идеално решение за сите прилики, било да станува збор за некој свечен настан или пак едноставно сакате да го промените секојдневниот изглед.

Сепак оваа фирузра не е баш едноставно да ја направите – иако сте погледнале безброј упатства за правење локни со помош на фигаро, пегла за коса или четка за фенирање, потребно е многу време да ја совладате оваа техника.

Баш поради овие причини, популарната youtuberka Доната Вајт, реши да го сподели овој едноставен трик кој гарантира беспрекорна фризура, секој пат.

Погледнете го видеото и самите уверете се во ефикасноста на овие методи.