Игуаин играше за прв пат против својот поранешен тим

Игуаин играше за прв пат против својот поранешен тим

Најголемото засилување на Милан, Гонзало Игуаин своето деби во дресот на „Росонерите“  го имаше на  вчеравечерниот натпревар против неговиот поранешен клуб, Реал Мадрид.

Натпреварот е закажан за во 21 часот, а ќе се игра на „Сантијаго Бернабе“ во Мадрид. Ова ќе биде последна проверка за двата тима пред почетокот на новите сезони во своите првенства.

Гонзало Игуаин во дресот на Реал Мадрид има запишано околу 200 натпревари на кои постигнал 107 погодоци, а сега ќе има можност да се соочи со своите поранешни соиграчи.