Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во Ајакс

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во Ајакс

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се уште не размислува за заминување во пензија, бидејки се смета за кадарен, дека може уште некоја сезона да игра.

Тој редовно досега стоел на зборот дека во клубовите кои играч никако нема да се враќа и да прави кам-бекови, освен кога е во прашање само еден клуб, тоа е Ајакс.

Јас сум фудбалер кој не се враќа во клубовите кои досега игра, но по завршување на играчката кариера, можеби ќе станам спортски директор, и тоа во Ајакс, каде би работел подобро од било кој друг клуб. Ајакс е мој клуб и горд сум што тука имам играно низ кариерата – порача Ибра.

Ибрахимовиќ во ЛА Галакси има договор до крајот на годината и се уште не открива планови за иднината, но најверојатно ќе игра и следната сезона.