Хенри Кавил е новата ѕвезда во кампањата на Hugo Boss

Хенри Кавил е новата ѕвезда во кампањата на Hugo Boss

Популарниот актер Henry Cavill е новото заштитно лице на Hugo Boss, претставувајќи ја новата колекција на очила …

Хенри е актер кој е познат по мажествениот и убав изглед, но и по стилот што го прави еден од најсексапилните актери во Холивуд. Иако повеќе не го игра Супермен, Кевил е сè уште еден од најпознатите актери на планетата, па поради тоа Hugo Boss сака повторно да соработува со него.

Овој пат, станува збор за прекрасна колекција на нови очила кои содржат класични дизајни на авијатичар и доаѓаат во различни варијанти. Името на новата кампања е „Уметност на стилот“ и ги покажува очилата како уметнички дела.

Погледнете ја новата реклама, како и очилата што ве чекаат во оваа колекција: