Хејли Болдвин го прослави својот роденден на Бахамите!

Хејли Болдвин го прослави својот роденден на Бахамите!

Манекенката Хејли Болдвин заедно со своите пријателки и колешки го прослави својот 21-ви роденден и тоа на многу егзотичен начин, па отпатувале за Бахамите.

Забавата и роденденската прослава на најсексапилната жена на светот за 2017 година според магазинот “Максим”, ги исполни сите очекувања.

💙

A post shared by Hailey Baldwin (@haileybaldwin) on

Манекенката направи одличен избор така што ја одбра оваа популарна дестинација, па нејзината екипа одлично се забавуваше, а сите девојки споделуваа фотографии од нивното патување така што фановите имале можност да погледнат како Хејли го прослави својот роденден, а воедно и да ѝ честитаат.

Најголемо внимание привлече фотографијата со прасето на плажа, а посебна атракција им било што пливале заедно со прасиња.

lil bb

A post shared by Isabella Peschardt (@isabella) on