Хедонистичка вила на Алпите

Хедонистичка вила на Алпите

Оваа урбана и модерна „колиба“ на Алпите е едно од најлуксузните места кои Courchevel може да ги понуди…

Доколу сте по потрага по грациозно место во кое ќе го поминете својот зимски одмор – Chalet Karakoram е совршениот избор за вас.

Фантастично место за релаксација, уживање и луксуз, бaзeни и услуги, во неверојатно декориран ентериер.

Во овој луксузен ентериер нема да наидете на традиционален рустикален стил, но ќе уживате во модерните текстури, детали и декорации.

Таа е доста пространа со што се нагласува удобноста и смирувачкиот амбиент.

Иако е самостојна, оваа колиба е дел од К2 хотелот, што на нејзините гости ќе им обезбеди неверојатно квалитетни услуги, модерна технологија и погодности.