Хамилтон заминува од Формула 1

Хамилтон заминува од Формула 1

Луис Хамилтон откако стигна до нова победа во Формула 1 шампионатот, на легендарната Имола даде изјава која ги шокираше љубителите на Формула 1.

„Не знам дали и следната година ќе бидам дел од Формула 1“, кажа Хамилтон на кратко.