Хамилтон со предност пред Фетел

Хамилтон со предност пред Фетел

Британскиот возач Луис Хамилтон по победата на трката за Големата награда на Јапонија сега има огромна предност од 59 поени пред Фетел.

Возачот на Мерцедес, шампионската титула може да ја обезбеди веќе на следнава трка во САД, а ако не, тогаш ќе ја чека следната која се вози во Мексико.