Хајди Клум убедливо седи на тронот! (ФОТО)

Хајди Клум убедливо седи на тронот! (ФОТО)

Хајди Клум и натаму важи за една од најпосакуваните жени на светот, а доказ за тоа е само една фотографија.

Светски познатиот фотомодел од Германија, Хајди Клум, во својата 44-та година покажала со што располага и со само една фотографија ја разбудила имагинацијата на мажите ширум светот.

Хајди своите фанови на Инстаграм ги почестила со фотографија од плажа, на која ужива целосно гола, а акцентот е на нејзиниот задник, на кој немала баш ништо, освен сончевите зраци.

Хајди со фотографијата предизвикала лавина од коментари од фановите, кои биле воодушевени од нејзината позадина, па ја споредувале со различни овошки – лубеница, праска…

Меѓутоа, ова не е прв пат манеканката да се фотографира во вакво провокативно издание.

Таа дури објавила и книога со свои секси фотографии и покажала дека нудизмот е составен дел од нејзината работа.