Грицкајте и кога сте на диета

Грицкајте и кога сте на диета

Кога сте на диета тешко е да одолеете на грицки или да не појдете до фрижидерот од време на време. Овие се 15 намирници кои може да ги јадете кога и да посакате.

За среќа, постојат продукти што можете да ги јадете во секое доба на денот, без никаква штета за линијата затоа што содржат минимална количина калори.

Список на магичните намирници:

– целер
– рукола
– краставица
– диња
– јаготки
– зелена салата
– домат
– брокула
– карфиол
– алги
– грашак
– цитрон
– портокали
– боровинки
– малини.