„The Greatest Showman“ – нов празничен филм!

Под режија на Мајкл Грејси од 20-ти декември ќе имаме можност да го погледнеме „The Greatest Showman“ .

Станува збор за мјузикл кој го прославува раѓањето на шоубизот и  визионерот кој прави спектакл, по што го освојува светот. Во главните улоги  ќе ги гледаме: Зендаја, Ребека Фергусон, Хју Џекман и др.

Погледнете го официјалниот трејлер: