Грациозната Моника Белучи одушеви во Париз

Грациозната Моника Белучи одушеви во Париз

Моника Белучи се вбројува во најубавите жени во светот. 53-годишната Италијанка блесна во црвено издание на церемонија за доделувањето на наградите Лимиер во Париз.

Долгиот фустан е дело на Александар Воте, на чантичката стои потпис на Кристијан Лобутин, додека накитот доаѓа од врвниот бренд Картие.

Белучи позираше со францускиот актер Жан-Пол Белмондо.