Германка со македонски корени го освојува светот со својата убавина

Германка со македонски корени го освојува светот со својата убавина

Често ви пишуваме за убавици ширум светот, па сега имаме огромна чест да ве запознаеме и со една наша убавица – Кајли Стојковска.

Имено, оваа девојка од Германија со македонски корени има само 18 години, а веќе го освојува светот со својата убавина.

Кајли обожава да вежба фитнес, а меѓу омилените спортови и е пливањето. Во моментов студира во областа на туризмот и менаџментот, а сигурни сме дека со својата убавина е одличен амбасадор за убавините на нашата земја.

Еве дел од фотографиите кои ни ги испратија во порака на нашата Фејсбук страна, а се надеваме дека во иднина ќе направи и свој Инстаграм профил кадешто ќе можете да уживате во нејзините фотографии.