Германија со најдобрите против Македонија

Германија со најдобрите против Македонија

Селекторот на Германија, Јоаким Лев го објави списокот на играчи кои ќе конкурираат за првиот тим за престојните натперевари против Македонија, Исланд и Романија во мундијалските квалификации.

Лев си остана на зборот и не ги повика Хумелс од Борусија Дортмунд и Милер и Боатенг од Баерн Минхен, но во составот е новата сензација Муисала, како и Хаверц, Хундоган, Кимих, Крос….

Германија претходно ќе се соочи против Исланд на 25 март, по што следи меч на гости кај Романија на 28 март.