Георгина Родригез позира покрај базенот во Дубаи

Георгина Родригез позира покрај базенот во Дубаи

Кристијано Роналдо овие ладни денови ги искористи во топлото Дубаи каде е во друштво на својата девојка Георгина Родригез.

Откако тој ја прими наградата во Дубаи за најдобар играч за 2018 година, тој го искористи топлото сонце за да се одмори од сите фудбалски ангажмани.

Фудбалерот објави неколку фотографии на својот Инстаграм профил каде позира покрај базен, додека и неговата девојка го направи истото.

View this post on Instagram

Sem filtro 😎

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Георгина направи две провокативни фотографии со помош на стаклото од хотелската врата, а она што е во пред план е нејзиниот задник во танга.

View this post on Instagram

D☀️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

View this post on Instagram

Buen🌎s d✨💚s

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on