Фустани од тексас материјал – неопходен дел од пролетна гардероба

Фустани од тексас материјал – неопходен дел од пролетна гардероба
(Преземено од www.divianarts.com )
Секоја сезона, дизајнерите презентираат нови модели на модните писти, додавајќи свеж изглед и детали што го прават фустанот од тексас секогаш модерен и актуелен …
Оваа сезона, Изабел Марант понуди тексас фустан од 80-тите, со избледен изглед.
Инстаграмџиите комбинираат тексас фустан со патики, додека ние исто така ги сакаме во комбинација со каубојски чизми.
Доколку сметате дека фустанот од тексас е премногу лежерен, тогаш погледнете ги парчињата кои ги избравме за вас во галеријата со фотографии.
Ви подготвивме избор на разни стилови женски тексас фустани, винтиџ модели, како и фустани-кошули идеални за секојдневни излегувања.