Фергусон е подготвен за враќање на Олд трафорд!?

Фергусон е подготвен за враќање на Олд трафорд!?

Сер Алекс Фергусон би можел да се врати во Манчестер јунајтед.

Британските медиуми пренесуваат дека славниот менаџер е подготвен да прифати враќање на Олд трафорд, за да им помогне на ѓаволите да се стабилизираат.

Фергусон реагирал во клубот да се врати и Мајк Филан, негов некогашен асистент, кој моментално е број два во стручниот штаб на Солскјер.