Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возат

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возат

Ѕвездите обожаваат скапи работи кои радо ги покажуваат во јавност. До сега многу пати го покажаа тоа, но тоа што сите прво го приметуваат е каков автомобил возат ѕвездите.

Овие ѕвезди издвоија огромни суми како себеси би си купиле едни од најексклузивните модели на автомобили.

Еве за кого станува збор.

Џеј Зи – Maynach Exelero – $8 милиони

(foto: Wenn)

Ким Кардашијан – Ferrari 458 Italia – $325.000

(foto: Wenn)

Пи – Диди – Maybach – $360.000

(foto: Wenn)

Дејвид Бекам – Rolls Royce Phantom Drophead Coupe – $407.000

(foto: Wenn)

Николас Кејџ – Ferrari Enzo – $670.000

(foto: Wenn)

Кање Вест – Lamborghini Aventador – $750.000

(foto: Wenn)