Еминем објави нов албум

Еминем објави нов албум

Еминем вчера го објави новиот албум, насловен “Music To Be Murdered By”.

Ова е вистинско изненадување за фановите, бидејќи освен Еминем и продукциската куќа никој друг не знаел за албумот.

Албумот инспириран од Алфред Хичкок e 11-от соло албум на ѕвездата. На него има 20 песни, со гостувања на Anderson .Paak, The Roots’ Black Thought, Q-Tip, Ed Sheeran, Royce da 5’9″, и Juice WRLD.