Еден Азар станува најплатен фудбалер во историјата на Челзи!?

Еден Азар станува најплатен фудбалер во историјата на Челзи!?

Раководството на Челзи планира наскоро да го направи Еден Азар најплатен фудбалер во историјата на клубот.

Англиските медиуми објавија дека наскоро е планирано да почнат преговори за нов договор, се разбира, ако белгискиот репрезентативец се согласи бидејќи неколку пати истакна дека сака да се пресели во Реал. За да ја остварат својата цел, челниците на клубот се подготвени да му понудат неделна плата од 350 илјади фунти.

Ако нема проблеми, целата работа треба да биде завршена околу божиќните празници.