Ед Ширан го објави новиот албум

Ед Ширан го објави новиот албум

Ед Ширан ги објави песните од новиот албум „No.6 Collaborations Project“ за кој соработуваше со бројни музички ѕвезди.

На YouTube каналот на 28-годишниот пејач, утрово се најдоа необјавените 10 песни од неговиот најнов музички проект. Камила Кабејо, Карди Би, Еминем, 50 Cent и Тревис Скот се само дел од имињата со кои Ед сними нова музика.