Двете војвотки ги воодушевија сите со своите стајлинзи за Божиќната миса

Двете војвотки ги воодушевија сите со своите стајлинзи за Божиќната миса

Британското кралско семејство присуствуваше на божиќна миса во црквата Св. Марија Магдалена во Сандригам, Норфолк.

Војвотките Кејт и Меган ги придружуваа принцовите Вилијам и Хари, додека покрај нив чекореше принцот Чарлс.

И двете војвотки избраа монохроматски стајлинзи па ги воодушевија сите.