Дуа Липа објави нова песна

Дуа Липа објави нова песна

Дуа Липа малку по малку ги открива песните од нејзиниот нов албум.

Откако водечкиот сингл „Don’t Start Now“ стана хит, 24-годишната пејачка го објави вториот сингл насловен „Physical“. Претстојниот албум на Липа, „Future Nostalgia“ ќе обединува поп и диско.