Дуа Липа има новата соработка со Jaguar

Дуа Липа има новата соработка со Jaguar

23-годишната пејачка во блескав аутфит од италијанската дизајнерка Алберта Ферети позираше пред фоторепортерите, како и со новиот електричен автомобил I-PACE на британската компанија за производство на возила.

На свеченоста присуствуваше и Дауцен Крус. Поранешниот ангел на Victoria’s Secret носеше цветен фустан од модниот бренд Vetements и црни салонки од Кристијан Лобутин.

Дуа Липа настапи со специјален ремикс на песната „Want To“ кој го создаде во соработка со Jaguar. Секој фан ќе може да си направи сопствен ремикс од песната, користејќи специјален софтвер создаден од автомобилската компанија.

На сцената, таа носеше креации од модната куќа Balmain.