Дуа Липа е гламурозна дама

Дуа Липа е гламурозна дама

Дуа Липа уживаше на приватната вечера на француската ривиера.

23-годишната музичка ѕвезда присуствуваше на приватната забава на Алехандро Агаг по повод премиерата на документарниот филм за Формула Е, „And We Go Green“.

Славната пејачка носеше црн фустан со проѕирен долен дел и чокер со блескаво срце.