Дуа Липа драстично ја скрати косата

Дуа Липа драстично ја скрати косата

Добро познатата британска поп сензација, Дуа Липа, од почетокот на кариерата до сега не се осудила да експериментирала со нејзиниот изглед.

Но, 22-годишната пејачка сега се одлучила на драстична промена на фризурата со која се пофалила на Инстаграм и ги воодушевила обожавателите. Таа, својата долга рамна коса ја скратила до линија на брадата, а брановидниот боб на младата пејачка совршено го освежил нејзиниот изглед.

Snip snip

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

2 CUTE 2 DIE YUNG

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on