ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.03.2019

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.03.2019

ОВЕН

Љубовта и романсата денес се во воздухот, затоа слободно опуштете се и почуствувајте ги. Наместо вашето пасивно и нежно чувство на љубов, емоциите кои ги чувствувате може да бидат силни, страствени и агресивни. Препуштете им се додека ја заведувате личноста од вашите соништа. Превземете лидерска позиција и покажете колку го сакате животот.

БИК

Можеби и немате среќа кога се во прашање вашите работи кои се однесуваат на чувствата и можеби сметате дека не би требало да превземете некоја акција. Но бидете внимателни ако мислите да реагирате само за да прекинете нешто. Можеби најдобро за вас е да се опуштите и да уживате во моментот. Наскоро вистинската љубов ќе го пронајде патот до вас

БЛИЗНАЦИ

Некој конфликт кој се случил неодамна ќе пробуди бес во вас. Тоа е неверојатно силно чувство и можеби ќе ве натера на расправија. Застанете, избројте до 10 и насочете ја таа енергија на друга страна. Искористете ја како горицо за своите романтични планови. Смирете ја ситуацијата и така ќе имате романтична ноќ.

РАК

Внесете повеќе страст во вашиот љубовен живот. Започнете со тоа што ќе бидете малку повеќе авантуристички насторени. Колку ќе бидете посмели толку поголема наклонетост ќе добивате. Иако можеби сакате се да испланирате однапред, вашиот љубовен живот моментално е во фаза кога спротивниот пристап би бил многу поефикасен.

ЛАВ

Вашата сексуалност е на врвот денес. Тоа може да биде единствената мисла во твојот ум денес. Секое лице што ќе се сретнете ќе разбуди некои чувства во вас, иако можеби веќе сте во контакт со некого. Ако не сте во врска, сега е вистинскиот момент да го направите првиот чекор. Можно е баш овој ден да донесе убави резултати.

ДЕВИЦА

Ако работите не течат глатко во вашата врска, немојте пребрзо да носите заклучоци дека тоа е само ваша вина. Запомнете во врската се потребни двајца. Ако тоа не е случај, кажете му на својот партнер како се чувствувате. Иако можеби двајцата се страствени, тоа што ва ќе ве одржи е искреност, осетливост и взаемно разбирање.

ВАГА

Кога станува збор за љубов и романса, се чувствувате неверојатно дарежлив. Денес сте полни со љубов, што ве прави најпосакуваната личност во вашата околина. Здружете се со некој кој ја дели вашата желба за авантура и спонтаност. Ти треба некој кој може да го задржи чекорот со вас и вашите барања што сега се чудни.

СКОРПИЈА

Прашањата за љубовта и срцето може и не идат баш толку лесно како што сте замислиле. Можеби некој пристап е премногу агресивен, можеби сте премногу агресивни за вашите желби. Тензијата расте и се создава дисхармонија наместо љубов. Можеби е време повторно да ја разгледате вашата врска, особено ако имате некакви сомнежи.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте физички подготвени и вашата желба за страст и љубов е интензивна. Комбинирајте ги овие чувства за да потрошите страсни ноќи полни со љубов и романса. Никој нема да може да ви се спротивстави. Клучот е да бидете сигурни дека не ја давате својата љубов кон некој кој не е достоен за вашата љубов. Поврзете се со личност која ве цени.

ЈАРЕЦ

Ништо не ви е тешко да направите, но зашто постојано инсистирате да го правите тоа иако ве повредува. Дали се обидувате да импресионирате некој на овој начин? Можете лесно да бидете повредени, зошто го негирате тоа. Правете работи кои што вам ви се допаѓаат, а не да оставате впечаток на некој што го сакате.

ВОДОЛИЈА

Слободно изобличувајте ја рамнотежата за да ги исполните вашите очекувања, особено во собата за спиење. Во обид да го одржувате мирот и да ја задоволите саканата личност, ги занемаривте своите желби. Правењето на компромис за да ги подобрите чувствата на останатите може да биде благородно, но тоа нема да ве доведе до она што го сакате. Намалете ја дозата на нервоза.

РИБИ

Ако не сте ја доживеале љубовта што ја сакавте, можеби тоа е затоа што не сте ја ни побарале. Ако сте во контакт со некого и вие не се чувствувате исполнети, размислете отворено да разговарате на таа тема и кажете што очекувате од вашата врска и што ве прави среќни. Ако не сте во врска, а сакате мора да имате друг начин на пристапување.