ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.07.2019

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.07.2019

ОВЕН

Чувствувате голема желба да направите некои значајни промени и можно е денес да се насочите кон своите емотивни или семејни релации и да се обидете да ја подобрите ситуацијата и да ги корегирате евентуалните грешки и пропусти кон луѓето кои ги сакате. Одлично расположение, ентузијазам и хумор.

БИК

Нагласеното поле на сериозни емотивни партнерства денес се наоѓа во фокусот на луѓето кои ги сакате. Подготвени сте да им се посветите па дури и да оставите некои ваши обврски, за да поминете време со нив. Добро ќе ви дојде и внимание кое ви го пружа вашиот партнер. Можност за заедничко излегување.

БЛИЗНАЦИ

Немора и денес да размислувате за обврските кои не сте ги завршиле. Исто така оставете ги и домашните работи и средување, подобро е да се насочите кон пријателите кои нетрпеливо очекуваат да ве видат. Неопходно е да се раздвижите, излезете со друштвото. Одлично ќе си поминете.

РАК

Раковите денес сакаат да уживаат и да го искористат секој ќас од овој ден. Едноставно, денес несакате да размислувате за сериозни работи, за проблемите и потешкотиите… сакате да бидете во добро друштво, окружени со весели и насмеани лица.

ЛАВ

Денес може да бидете во големо искушение да останат дома и да не излегуваат. Ова доаѓа во предвид единствено ако имате намера да ги повикате пријателите или некоја драга личност да ви се придружат. Не бидете сами. Потребно ви е да бидеет опкружени со луѓе.

ДЕВИЦА

Во еден момент ќе сфатите дека плановите за овој ден ви се многу амбициозни и дека нема шанси да ги остварите сите планови. Несакате да разочарате некои луѓе, но сепак ќе мора да го направите тоа.

ВАГА

Ако веќе одите на забава, вечера, ручек – не се оптеретувајте колку пари ви останале во новчаникот. На прво место треба да се опуштите и да се ослободите, а парите сигурно никогаш нема да бидат доволни. На животот гледајте од малку поубава и поведра страна.

СКОРПИЈА

Полна месечина е денес во вашето поле, што ви носи многу интензивно, но во исто време, менување на чувствата. Во суштина – вие денес би посакале да бидете на дванаесет странин, ако е тоа можно, но и вам ви е јасно дека тоа е многу тешко да се постигне. Обидете се, можеби ќе успеете ….

СТРЕЛЕЦ

Денес немате никаква причина да размислувате или да се повлекувате во себе. Наместо тоа, упатете се во правец на пријателите, кои и тоа како ќе ви го разубават денот. Треба да бидете опкружени со луѓе кои ве сакаат и кои се вредни за вас.

ЈАРЕЦ

Денес, вашето поле на пријатели, излегувања, социјални мрежи е силно нагласено. Би било добро да посветите време на оние што не сте виделе долго време, да ја обновиш комуникацијата и пријателството. Контактите со спротивниот пол може да се покажат како многу инспиративни. Добро расположение.

ВОДОЛИЈА

Денес, повиците се можни за некои општествени собири, или ќе сакате да го поминете поголемиот дел од времето далеку од дома. Контактите со други луѓе ви носат големо расположение и задоволство. Способност да формирате некои нови пријателства, но исто така и да се запознаете со луѓе кои ќе го привлечат вашето внимание.

РИБИ

Енергијата на овој ден е целосно прилагодена за вас, се чини дека сте во позиција да контактирате со другите, но исто така и дека имате целосни планови и идеи за тоа како да го поминете слободното време. Контактирајте со повеќе луѓе и најдобро ќе се чувствувате ако одите заедно или одите во трговски центар со група пријатели. Контактите со спротивниот пол се одлични.