ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.03.2019

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.03.2019

ОВЕН

ЉУБОВ: Нема причина наивно да верувате во нечии ветувања или во ласкави комплименти кои ги добивате. Големиот емотивен занос знае да прелаже.

РАБОТА: Избегнувајте ситуации кои го надминуваат вашето знаење или практично искуство. Важно е да ја задржите вашата деловна позиција.

ЗДРАВЈЕ: Применете некоја од техниките на психолошко опуштање.

БИК

ЉУБОВ: Во средба со блиска личност, избегнувајте чувствителни теми или прашања кои представуваат вовед во нова расправија.

РАБОТА: Новите деловни случувања ги поврзувате на погрешен начин, а нечие однесување го толкувате во склад со своите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Неоптоварувајте се со тешки мисли.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Нема потреба да ги прикривате своите намери пред блиската личност, остајте ги работите да си течат по свое.

РАБОТА: Се остваруваат вашите деловни прогнози, чувствувате голема самодоверба во средба со соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара прошетка во природа.

РАК

ЉУБОВ: За среќа потребно е малку, кога некој со вас покажува топли чувства и убави мисли. Уживајте

РАБОТА: Вие треба да го определите вашиот деловен углед. Смислете добар план и ќе остварите деловен успех.

ЗДРАВЈЕ: Поттикнувате романтично расположение и ведар дух.

ЛАВ

ЉУБОВ: Потребно е да разберете нечија емотивна слабост. Нема причина да се однесувате супериорно во друштво на блиска личност.

РАБОТА: Без оглед на вашата снаодливос, неможете да ги контролирате случувањата на деловната сцена и на своите соработници.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте напорни и стресни ситуации

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Своето внимание посветете го на некој омилена тема или на личност која буди позитивно расположение. Уживајте во убавите работи и во нечие друштво.

РАБОТА: Посветете внимание на различните информации кои имаат корисно значење, за да можете во целост да ги остварите своите деловни цели.

ЗДРАВЈЕ: Бидете умерени во с, се оптеретувате со големи амбиции

ВАГА

ЉУБОВ: Обрнете внимание на поубавите теми и подгответе се за средба со лице кое ве инспирира на позитивно расположение.

РАБОТА: Понекогаш е тешко да се помират различни ставови и интереси, треба да се навикнете на променлива клима во вашата околина.

ЗДРАВЈЕ: Зачувајте ја вашата самодоверба и самоконтрола.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Вие поставувате големи барања од Вашиот партнер. Направете емотивна дистанца и повторно погледнете ја Вашата врска од различни аспекти.

РАБОТА: Некој не ги разбира вашите идеи и ова негативно влијае на нивото на успех во деловно-финансиската соработка.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде прошетка и релаксација

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Немојте да ја влошувате Вашата љубовна врска и да ја иритирате Вашата сакана личност само затоа што не ви се сите овци на број.

РАБОТА: Вие директно го искажувате вашето незадоволство. Вие сте лути поради неправдата што ја доживувате во друштво на деловните партнери.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да ја смирите вашата страст и да побарате добри совети.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ве иритира помислата дека некој друг ги “диктира правилата” или влијае врз развојот на настаните во вашиот љубовен живот.

РАБОТА: Понекогаш настаните се надвор од контрола. Нема причина да се одречеш од сегашната ситуација, почекајте подобри услови.

ЗДРАВЈЕ: Нема потреба да се оптоварувате со некои комплицирани ситуации.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Објаснете на блиско лице дека емоциите се највкусни и највозбудливи теми. Преземи ја иницијативата.

РАБОТА: Бидете сигурни дека дејствувате како перфекционист кој држи сè под строга контрола или под будно око.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи одмор и релаксација.

РИБИ

ЉУБОВ: Ненадејна средба дејствува врз вашето емотивно расположение. Размислете за вашите чувства пред да направите посериозна одлука.

РАБОТА: Замор, слаба концентрација или суровост се доволна причина да не се вклучите во различни работни места.

ЗДРАВЈЕ: Потребни ви се повеќе часови здрав сон, посветете внимание на соништата.