ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.03.2019

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.03.2019

ОВЕН

ЉУБОВ: Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Меѓутоа, вие реагирате на спротивен начин.

РАБОТА: Почнувате со погрешни информации, па така вашите прогнози и ветувања за соработниците звучат неубедливо.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да акумулирате позитивна енергија.

БИК

ЉУБОВ: Се обидувате да се дистанцирате од предизвикувачки ситуации, но некој ги поттикнува вашите емоции и страсти. Сочувајте ја самоконтролата и ладната глава.

РАБОТА: Доколку сакате да ги зачувате своите интереси, избегнувајте различни видови на деловни уцени или натпреварувачка атмосфера.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара излегување или релаксација, опуштете се.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Работите кои не ги одобрува вашето семејство представуваат доволна причина да ги сочувате во строга тајност. Потребно ви е мудро расудување.

РАБОТА: Не бидете наметливи пред личноста која ги тестира вашите интелектуални или практични способности и делува радознало.

ЗДРАВЈЕ: Одете во природа, потребна ви е релаксација.

РАК

ЉУБОВ: Партнерот се жали на вашата зачестена расеаност или на изненадната заборавеност. На време исправете ги своите постапки.

РАБОТА: Дури кога ќе ја дознаете вистината ќе сфатите на кој начин треба да ги решавате своите деловно финансиски дилеми.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте лоши навики или депресивно расположение.

ЛАВ

ЉУБОВ: Важно е да чувствувате емотивна инспирација. Нечие присуство или постапки може да ве кренат во облаци.

РАБОТА: Имате добро претчувство, поради тоа внесувате голема енергија и подготвени сте да прифатите одреден ризик во договор со соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Уживате во нечие друштво, опуштете се на позитивен начин.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Помеѓу вас и партнерот се појавува двострана недоверба, но изненадувања се возможни во двата правци. Не зборете премногу.

РАБОТА: Околината нема доволно разбирање за вашите креативни идеи или интересирања. Сепак не осудувајте врз основа на првиот впечаток.

ЗДРАВЈЕ: Посветете внимание на работите кои позитивно влијаат на вашето расположение.

ВАГА

ЉУБОВ: Внимателно анализирајте го партнерот, за подобро да ги разберете работите што ве замолчуваат. Понекогаш е тешко да се види вистината.

РАБОТА: Избегнувајте лице кое Ве доведува до негативно расположение или конфузија во односот со соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Потпрете се на Вашата интуиција

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Вие го прикривате Вашето емотивно незадоволсто поради нечија одлука, но немојте да донесувате заклучок врз основа на првиот впешаток.

РАБОТА: Се обидувате да разберете нечии мотиви и барате ефикасно решение кое ги задоволува заедничките деловни интереси.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе Ви дојде одмор и релаксација.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Настаните од љубовниот живот дејствуваат возбудливо. Чувствувате голем ентузијазам и радост во нечие присуство.

РАБОТА: Имате впечаток дека сте неправедно оштетени или дека некој ќе ве внесе во незадоволна деловна позиција.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте го доброто расположение.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ненадејната средба со една личност за Вас преставува емотивен врв, но за жал ова воодушевување брзо поминува.

РАБОТА: Доколку Вам ве привлекуваат некои таинствени или невообичаени ситуации, мора да прифатите одреден степен на деловен ризик.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да ја сочувате самоконтролата

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Тешко ви е мирно да прифатите нечиј одговор. Лесно губите надеж во среќен завршеток на љубовната епизода низ која поминувате.

РАБОТА: Се наоѓате во необична ситруација па поради тоа избегнувате да се прикажете како ефективни пред своите соработници или да побарате нечија поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Нема причина за претерана загриженост, опуштете се.

РИБИ

ЉУБОВ: Сте направиле пропуст во однесувањето. Потрудете се да ја израдувате вашата сакана личност со дополнително внимание и некој пригоден поклон.

РАБОТА: Вашето расположение одсликува добра волја и самодоверба. Лесно можете да се изборите за подобар пласман или за водечко место во кругот на соработници.

ЗДРАВЈЕ: Важно е правилно да ги усогласите вашите мисли и чувства.