Дијана Леви обожува да ги истакнува своите облини, а богами и ние!

Дијана Леви обожува да ги истакнува своите облини, а богами и ние!

Дијана Леви е родена на 9-ти февруари 1990 година во Каракас, Венецуела и е познат фотомодел и инструкторка по фитнес.

Леви еден период живеела во Мајами, додека нејзината моментална адреса е во Калифорнија. Дијана е посветена на вежбањето и обликувањето на телото, а поголемиот дел од своето време го поминува во теретана.

Кога е во прашање позирањето пред камерите, таа воглавно бира предизвикувачки бикини во кои ги истакнува своите бујни облини. Манекенката неколку пати се нашла на насловните страници на американските списанија и во видеоспотовите на музичките ѕвезди.

Таа е популарна и на социјалната мрежа Инстаграм, каде ја следат повеќе од 120 илјади обожаватели. 27-годишната Венецуелка го одзема здивот на многу мажи со својот атрактивен изглед.