Џорџина Родригез откри детаљи за љубовната врска со Кристијано Роналдо

Џорџина Родригез откри детаљи за љубовната врска со Кристијано Роналдо

Конечно, за прв пат вереницата на најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо и мајката на неговото дете  откри детали за нивната љубовна врска која е во цутот на љубовта и покрај гласините дека тој ја изневерил за време на бременоста со шпанската старлета.

Од крајот на 2016 година, 22 годишната Џорџина живее под будното око на јавноста, па откако ја потврдила врската со Кристијано Роналдо таа останала без работа во продавницата во Мадрид. Но, во замена за тоа следувале модните едиторијали. После краток временски период, Џорџина остана бремена од познатиот фудбалер.

Џорџина изјави дека таа сака целосно да му се посвети на мајчинството така што немала намера да работи.

Alana Martina nació el 12-11-17 🗓👶🏻 Ser madre y criar todo este tiempo de los pequeños de la casa me ha hecho experimentar una felicidad suprema, y ahora con la llegada de Alana Martina ya estamos todos al completo, más felices si cabe. Quiero agradecer al personal sanitario la atención impecable que nos ha brindado antes, durante y tras el parto. Asimismo, a nuestros familiares, amigos y conocidos por las llamadas, mensajes, visitas, detalles que han tenido estos días con nosotros y por el seguimiento del embarazo y el parto. Y, por último y no por ello menos importante, a todos los seguidores que nos apoyan y nos mandan sus mejores deseos y buenas energías en forma de mensaje. Estamos muy felices y agradecidos con Dios por la salud de nuestra pequeña Alana Martina y por supuesto la de nuestros otros 3 pequeños de la casa, a quienes estoy deseando abrazar y comérmelos a besos. Es precioso ver a mi madre cómo calma a Alana Martina en su pecho. No cambio esta sensación por nada. Amo a mis padres, amo a mi familia. ¡Gracias a todos! 👨‍👩‍👧‍👦❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

“Децата се нашата најголема радост. Штом се пробудиме, ги гушкаме и ги бакнуваме”, изјави Џорџина за шпанскиот магазин “Hola” и додала дека таа и Кристијано се по среќни и по заљубени од кога и да било.

Таа изјави дека нивниот однос и неговата љубов и грижа ѝ ја вратиле верата во љубовта. Со оваа изјава Џорџина ги “затворила вратите” за прашањата во врска со сексуалната определба на Кристијано.

Претходно кружеа гласини дека Роналдо дури ѝ плаќал на Ирина Шајк за да глуми негова девојка, но сепак тоа се непроверени гласини кои се шират за најпознатиот и најдобриот светски фудбалер.