Џим Кери има нова љубов

Џим Кери има нова љубов

По трагичната смрт на поранешната девојка, Кетрион Вајт и тешките обвинувања дека тој е виновник за нејзиното предозирање со лекови, канадско-американскиот актер Џим Кери (56) повторно е заљубен.

На „Златен глобус“ во Беверли Хилс,тој пристигна со 22-годишната актерка Џинџер Гонзага (34).

И покрај тешкото време кое го следеше, Кери изгледаше среќен и вљубен до новата девојка. Таа е исто така актерка, а една од нејзините највпечатливи улоги е во комедијата “Тед”.

За американскиот  медиум „Екстра“, актерот коментираше за новата врска и ја пробиваше својата нова девојка.

– Џинџер е навистина неверојатна жена, одличен актер и фантастична девојка. Среќрн сум  и заљубен, таа е голема љубов “, рече Џим.

Поранешната девојка на Кери почина во септември 2015 година. Ја најдоа во нејзиниот дом во Лос Анџелес, откако беше предозирана со лекови. Таа раскина со Кери само една недела пред тој чин, а актерот наскоро се соочи со обвинение за нејзината смрт.