Џенифер Лопез во златен фустан го прослави 50-от роденден

Џенифер Лопез во златен фустан го прослави 50-от роденден

Џенифер Лопез зачекори во шестата деценија од својот живот.

Музичката ѕвезда го прослави својот 50. роденден со голема забава во Мајами на која присуствуваа околу 250 гости.

Атрактивната пејачка го истакна својот сексапил во златна креација од Версаче додека танцуваше и пееше на прославата, а многумина беа едногласни дека нејзиниот изглед воопшто не ја издава нејзината возраст.