Џенифер Лопез во уникатна креација на Zuhair Murad

Џенифер Лопез во уникатна креација на Zuhair Murad

Пејачката Џенифер Лопез беше главна ѕвезда на прославата “Time 100 Gala” во Њујорк, со впечатлив и атрактивен стајлинг успеа да предизвика огромно внимание на сите присутни.

Во светликаво сребрено-златна, провокативна тоалета со потпис на Zuhair Murad прошета како вистинска дива на црвениот тепих.

Длабокото деколте им падна во очи на сите, а длабокиот израз од страна ги истакна нејзините затегнати нозе.

48-годишната пејачка е толку згодна што уште на таквата форма на изглед можат да и позавидат и многу помлади колешки.