Џенифер Лопез стана плавуша

Џенифер Лопез стана плавуша

На општо изненадување на многумина, една од најубавите жени во светот, пејачката Џенифер Лопез одлучи целосно да го смени имиџот. Ја бојадиса својата темна коса во сина боја, и таа го објави својот нов изглед на Instagram.

Пејачката Џенифер Лопез се пофали на социјалните мрежи со слика од снимањето на песната “Se Acabó el Amor” каде соработува со колегите Јандел и Абрахам Матео.

Убава Џен позира во креациите на Версаче, и речиси е невозможно да не се забележи нејзината промена на изглед: нејзината долга коса е плава.

Мислењата на фановите се поделени, некои мислат дека светлата боја е одлична, а други мислат дека оваа боја на коса ја направи постара.

Светските медиуми велат дека Џенифер се одлучил за овој чекор по влијание на Донатела Версаче, која ја имаше улогата на стилист за снимање на ова видео.

Донатела дури се пошегувала, велејќи дека таа ја претворила пејачката во русокоса како нејзини блиски пријатели.