Џенифер Лопез објави нов спот за „Medicine“

Џенифер Лопез објави нов спот за „Medicine“

Џенифер Лопез сними спот за ремиксот на нејзината песна „Medicine“, направен во соработка со Стив Аоки.

Музичката ѕвезда танцува и заведува во видеозаписот, а нејзините фанови се едногласни дека таа изгледа фантастично и покрај тоа што е на чекор до 50-тата година.