Џенифер Лопез има нов имиџ

Џенифер Лопез има нов имиџ

Пејачката  носи екстензии кои прават нејзината коса да изгледа подолго и побујно, но некогаш Џеј Ло умее да го покаже и својот природен изглед.

Латино пејачката одлучила да го промени имиџот, па сега нејзината коса е значително пократка и побрановидна.

Џеј Ло е фотографирана на излез од теретана, каде првпат е видена со новата фризура.

Иако е позната по тоа дека сака долга коса и дека често носи надградби, за косата да ѝ биде подолга и побујна, многумина искоментирале дека и кратката коса подеднакво добро ѝ стои.