Заборавена лозинка

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус
Џенифер е номинирана за најдобра актерка, а во филмот Хустлерс ја игра Рамона, стриптизета која заработува пари за себе и своето дете со танцување во клуб.
Актерката беше воодушевена од номинацијата, па ја објави на својот Инстаграм профил.

“Не можев да не бидам горда што Холивудската асоцијација за печат ми го додели ова признание. Рамона беше комплексен лик и беше чест и предизвик да се обидам да ја оживеам. Филмот Хастлерс е производ на љубов, пот и упорност кој го напишаа, режираа, продуцираа и уредија опасни жени. Јас сум горда и чест што ги прикажувам во овој филм“, напиша Џенифер.

Воедно таа изјави дека и било екстремно многу тешко да научи танц на шипка за да го долови ликот на Рамона.