Џенифер Лопез е Икона на годината

Џенифер Лопез е Икона на годината

Џенифер Лопез ја доби наградата Икона на годината на „E! People’s Choice Awards“.

Наградата и ја додели актерот Арми Хамер. Џенифер Лопез мамеше воздишки во црвен мини фустан со високи потпетици.

„Ја прифаќам оваа награда со скромност и благодарност и се надевам дека можеме да стоиме заедно обединети и горди, во хармонија“ – рече Лопез.