Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија родендените

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија родендените

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија своите родендени и покажаа на сите дека и покрај неколкуте несогласувања во нивната врска, тие се среќни како никогаш.

🙈🙈🙈#jloandalex #loveforever #lovehistory #loveisprecious @jlo

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo_fans.oficial) on

Џенифер на 24 Јули ќе наполни 48 години додека Алекс три дена подоцна ке наполни 42 години. Славениците на прославата се појавија насмеани и беспрекорно облечени. Родригез го подели овој момент на Инстаграм, постирајќи слика со Џенифер во опис – Среќени роденден.

Happy Birthday to Us!!! #leos 🇩🇴🇵🇷 #305

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Парот се вери минатиот месец кога Алекс ја запроси Џенифер на нивнот одмор во Париз, но недолго после веридбата Џенифер стана многу нервозна по прашањето брак.

Таа константно му кажува на Алекс дека уште не е спремна за брак. Алекс ја молеше да го одреди датумот на свадбата. Таа го сака, но му кажа дека свадбата мора да причека, додека таа не одлучи поинаку. – изјави изворот.

Џенифер и Алекс очигледно решија сите несогласувања да ги остават позади себе, изгледајќи среќно и заљубено, а ние им честитаме и им посакуваме многу родендени прославени заедно.