Џенифер Анистон ќе глуми геј претседателка на САД

Џенифер Анистон ќе глуми геј претседателка на САД

Џенифер Анистон ќе глуми во новата серија „First Ladies“ на Netflix, која ќе биде политичка комедија, а улогата на актерката ќе биде доста интересна. Таа ќе игра претседателка на САД, кој исто така е хомосексуалка. Во улогата на нејзината сопруга, односно, прва дама, влегува актерка Тиг Нотаро.

 

Во шоуто ќе видиме како двете ќе влезат во Белата куќа и ќе ни покажат дека „зад секоја голема жена има уште една одлична жена“, како што велат официјалните брифинзи за медиумите. Сè уште не знаеме кога ќе ги гледаме епизодите на малиот екран, но најверојатно тоа ќе биде на почетокот од следната година.

Есента пак би требало да е премиерата на друга серија со нејзино учество, во кој игра со Рис Витерспун, но шоуто уште нема наслов. Во неа акцијата ќе се развие зад сцената на телевизиско шоу.