Џенифер Анистон го откри рецептот за смут кој ја одржува младолика

Џенифер Анистон го откри рецептот за смут кој ја одржува младолика

Џенифер Анистон на 48-годишна возраст изгледа навистина божествена, а многумина се прашуваат дали актерката има магичен еликсир што ѝ помага да ја одржи во младоста.

Освен редовната вежба, холивудската ѕвезда истакнува дека се грижи за својата исхрана, а во интервју за Well + Good порталот открила пијалок кој најмногу ѝ помага.

„Јас обично пијам шејк кој се состои од чист протеин, потоа банана, боровинки, замрзнати цреши, стевиа, а потоа и мешавина од зелен зеленчук, прашок од маца и некои какао, а потоа го додавам колагенскиот пептид што го обожавам. ноктите се посилни и поздрави – како можам да го објаснам? Имаат здрав сјај, тоа е пијалок кој работи внатре и дава видливи надворешни ефекти “, вели убава актерка.