Џеки Џен го носеше олимпискиот факел на отварањето на Зимскте Олимписки Игри

Џеки Џен го носеше олимпискиот факел на отварањето на Зимскте Олимписки Игри

Домаќинот на Зимските Олимписки Игри 2018, градот Пјонгчанг во Јужна Кореја, се покажува во вистинско светло.

Денеска во пресрет на свеченото отворање, како претходница на тој настан е носењето на факелот, од страна на познати личности, меѓу кои спортисти, актери и уметници.

Токму таква улога добил и холивудската и хонгконгшка ѕвезда Џеки Чен, кој самиот побарал да биде вклучен при носењето на олимпискиот факел кон стадионот. Инаку Чен е многу популарен во оваа држава и ужива големи симпатии од страна на јужнокорејскиот народ.

На снимката може да се види колку е весел и како игра и се забавува.