Џејми Лин Спирс чека второ дете

Џејми Лин Спирс имаше вистински божиќен подарок за сите фанови, со кои ја сподели веста дека чека второ дете.

26 годишната пејачка објави фотографија на Инстаграм на која се држи за раце со сопругот и со ќерката во шума, а може да се забележи нејзиниот бремен стомак.

Наредната година почнувам со уште еден важен настан.

Мило ми е што конечно можам да ви кажам дека Меди наскоро ќе стане постара сестра. – напиша таа во емотивна порака.

Looks like we are starting off 2018 with another big milestone…sooo happy to announce that Maddie is FINALLY going to be a big sister??2017 was filled with some of the biggest challenges of my life, as well as some of the biggest blessings, so I made a choice to lay low this year to focus on truly becoming my best self as a person and as an artist. During that time, I continued working on my music and telling my story, which has created some of my most honest work and I CANT wait to share that with you all very soon. 2018 is going to be filled with many milestones both personally and professionally. I appreciate each of you for your patience and support through it­ all. 2018 has a lot coming, so GET READY…….. #12DaysofJLS

A post shared by Jamie Lynn Spears (@jamielynnspears) on

Оваа година беше полна со предизвици, така да се фокусирам да бидам што подобра верзија од себе и како личност и како уметник. Сето ова време работев на музика и со нетрпение чекам да ја слушнете.

Помалата сестра на Бритни Спирс ја запрепасти јавноста пред повеќе од 10 години, кога малолетна остана бремена.