Џеј Зи го потврди неверството и откри како го спасиле бракот

По гласините за измамата и двата музички албуми кои потврдија дека нивниот брак е раскинат, Џеј Зи потврди дека ја измамил својата сопруга, Бијонсе. Во искрено интервју, тој откри дека тие се на раб на развод, и како успеале да ја вратат љубовта, страста и почит во нивната врска.

Во новото интервју за списанието “Њујорк тајмс”, познатиот рапер Џеј Зи открил ретки информации од неговиот приватен живот, а најмногу се одразувал на брачната криза со Бијонсе, неговата емоционална состојба и тешкотиите што ги совладале заедно.

Иако зборуваше за емоционални проблеми преку неговите песни, овој пат јавно призна дека извршил прељуба, а најтешка му била болката што ја имало на лицето на Бијонсе.

„Знаете, повеќето луѓе си заминуваат. Стапката на развод е веројатно 50 проценти, бидејќи повеќето луѓе не можат да се гледаат себеси. Тешко е да се види болката на лицето што сте го предизвикале вие, а потоа да се справите со себе си.” – беше искрен.

Иако гласините за изневерувањето започнаа во 2013 година, албумот 4.44 објавен од раперот потврди дека има трепет во нивниот брак. По возбудата што ги испратила до брачните партнери и децата преку стиховите, а во албумот „Лимонада” Бијонсе ја спомнал „Беки со добра коса”, жената со која нејзиниот сопруг ја изневерил.

„Музиката беше нашата терапија, и тоа ни помогна да ги надминеме тешките моменти”. рече тој и додаде дека тие навистина биле на работ на развод.

Денес, двојката успеа да ги надмине проблемите во бракот, и тие се посреќни од било кога. Во 2012 тие добија девојка по име Блу Ајви, а пред пет месеци станаа родители на близнаците Руми и Сир.