Девојка која личи на кукла со заводливи облини

Девојка која личи на кукла со заводливи облини

Салем Коуса или едноставно Леми, како што е позната на социјалните мрежи, е девојка која што има повеќе од еден милион следбеници на Инстаграм.

Таа има навистина интересен микс на гени, па потеклото и влече корени од Сиера Леоне, Либан, Грција и Италија, а моментално живее во Лондон.

Леми вели дека посветува огромно внимание на својот изглед, а нејзините интереси се мода, шминка, фитнес и здрав начин на исхрана.

Таа има 22 години и навистина необичен изглед кој потсеќа на кукла, а бујните облини се една од причините за големиот број на обожаватели.