Дербито помеѓу Вардар и Шкендија заврши без победник

Дербито помеѓу Вардар и Шкендија заврши без победник

Вардар и Шкендија одиграа нерешено 1:1.

Првиот дел заврши без голови, а во второто полувреме Шкендија во 63 минута беше поконкретна и дојде до предност преку Бесарт Ибраими.

Домаќините израмнија во 79 минута од слободен удар преку бразилецот Фелипе.

Реваншот ќе се игра на 7 март на стадионот во Тетово.