Деми Ловато прв пат во јавноста после предозирањето

Деми Ловато прв пат во јавноста после предозирањето

Деми Ловато се обидува да застане на нозе откако помина низ предозирање и остана неколку недели во болница и да започне да живее нормален живот.

Таа е подобро емоционално и веќе има рамо на кое може да се потпре, пишуваат светските медиуми, откако папараците ја уловија на романтична вечера со маж во Беверли Хилс.

Новото момче на пејачката е дизајнерот Хенри Леви, пишува TMZ и прецизира дека двајцата се гледале вљубено и се држеле за раце што сугерира дека се нешто повеќе од пријатели.

Изданијата се сеќаваат дека Хенри, исто така, имал проблеми со дрогата, а на возраст од 15 години почнал да се лекува на клиники. Најверојатно, неговата слична судбина го споила со Ловато, на која ѝ треба сега маж за да се ослободи од бездната што ја сретна.

Деми Ловато е во болница повеќе од еден месец, по друга злоупотреба на дрога, која можеше да ја чини живот.

“Сакам да му се заблагодарам на Бога за спасувањето на мојот живот и моето здравје!”, пишува во социјалните мрежи и призна дека ќе мора да ја напушти сцената за некое време да оздрави.

Неодамна мајката го сподели она што го доживеала откако сфати дека нејзината ќерка земала дрога и земала предозирање. “Можеше да се каже дека сум во шок – не реков ништо. Како родител, јас не би сакал некој да чуе такво нешто за некое од неговите деца “, рече таа