Дамите на доделувањето на наградите на Ел Жените во Холивуд

Магазинот Ел одржа традиционално доделување на наградите Жените во Холивуд, каде се појавија некој од најголемите ѕвезди на денешницата, како би наздравиле на женскиот успех во индустријата на забавата.

На почетокот на месецот, популарниот магазин објави специјален број со осум различни изданија. Посебни насловни добија Џенифер Лоренс, Маргот Роби, Лора Дерн, Џесика Честен, Теса Томсон, Сисели Тајсон, Рајли Кеух и Кејтлин Кенеди, а говореја за важни теми, како нееднаквоста на половите, претставувањето на жените во медиумите и развојот на кариерата.

Мораме да создадеме услови во кој жените ќе имаат повеќе шанси во животот, без разлика дали се сценаристки, актерки или режисерки – изјави Џесика Честен.

Во продолжение видете кој се се појави на црвениот килим.

Рис Витерспун со ќерката Ава

Алесандра Амбросио

Ешли Грин

Синди Крафорд

Коби Смулдерс

Џесика Честен

Џулијан Хју

Џулиет Луис

Кристен Стујарт

Ники Рид со сопругот Иан

Нина Добрев

Ванеса Хаџенс

Маргот Роби

Абигаил Спенсер